EMV juhend

Eesti Meistrivõistlused mitmepäevasõidus seenioridele/Hiiumaa velotuur

06.- 07. juuli 2019.a.

EJL 1. kategooria

 

JUHEND

 

1. Korraldus

Võistlused korraldab MTÜ Jalgrattaklubi Paralepa vastavalt EJL võistluskalendrile ja määrustele.

2. Aeg ja koht

Võistlused toimuvad 06.- 07. juulil 2019.a. proloogi ja 2 etapina Käinas, Hiiu maakonnas, vt rajaskeemi kohas:

https://www.google.com/maps/d/u/0/edit?mid=1yJzERr0XoviaCZoJ7UX9SHdktYU&ll=58.798689976209886%2C22.69650218734796&z=13

 

06. juuli kl 12.00 proloog 3,4 km Käinas, marsruudil Start-Nõmme-Moka-Mäe-Nõmme tee-Finish.

06. juuli kl 16.00 grupisõit 64 km stardi ja finišiga Käinas marsruudil Käina-Selja-Kaigutsi-Männamaa-Ühtri-Aadma-Kuriste-Muda-Ulja-Jausa-Käina, kaks (2) ringi.

07. juuli kl 12.00 grupisõit 32 km tagaajamissõiduna (gunderseni meetodil vastavalt eelmise päeva tulemustele) Käinas  grupisõidu ringil, üks (1) ring.

3. Osavõtjad

Võistlused on individuaalsed. Osaleda on lubatud kõigil Sport ja Seenior 1-7 EJL litsentsi omavatel vanuseklassi võistlejatel, kes osalevad Eesti meistrivõistluste arvestuses.  Tulenevalt osavõtjate soovist lubatakse võistlustel osaleda harrastajatel, kelle puudub EJL litsents. Nende tulemusi ei arvestata Eesti meistrivõistluste arvestuses.

4. Võistluskeskus

Võistluskeskus asub Käinas „Lõokese“ hotelli parklas ja on avatud 06. juulil kl 10.30-18.00 ning 07. juulil kl 11.00-15.00. Võistlejate lõplik registreerimine ja võistlusnumbrite väljastamine toimub 06. juulil kl 10.30-11.15.

Võistkondade esindajate koosolek korraldatakse võistluskeskuses korraldaja esindaja ja kohtunike kogu liikmete osavõtul 06. juulil kl 11.30.

5. Registreerimine ja majutamine

Eelregistreerimine on avatud kuni 03. juulini kl 24.00-ni elektroonilisel aadressil: https://forms.gle/en8LbDA9xjDdbpqB8.

Eelregistreerimine on kohustuslik, kohapeal registreerimist ei toimu.

Osalustasud: Osalustasu on 50.- € kogu võistluse eest. Startimisel ainult ühel etapil tasu 20.- €. Osalustasu tasutakse kohapeal numbrite kättesaamisel või eelnevalt ülekandega kuni 04. juuli 2019.a. jalgrattaklubi Paralepa arveldusarvele nr EE642200221046109595.

Toitlustust eraldi organiseeritud ei ole, söögikohti on läheduses piisavalt.

Majutuse võimalus Käina ümbruses, mille kohta saab informatsiooni kodulehtedelt: www.lookese.ee, www.kassarikeskus.ee, www.liiliahotell.ee, www.carriba.ee ja www.tondiloss.ee. Kõikidele majutuskohtadele kehtivad hinnasoodustused promokoodi „Jalgratta EMV Hiiumaal“ teadustamisel.

Laevapiletid aadressil: www.praamid.ee .Ühist broneerimist ei toimu.

 6. Tulemuste arvestamine

Võistluste võitja selgub viimase etapi järel, kui esimesena finišeerunud sportlane on kogu võistluse võitja, teisena finišeerunud teine jne.

Proloogil on lubatud kasutada spetsiaalset eraldistardiratast, mis peab vastama UCI poolt kehtestatud nõuetele.

Grupisõidus mängitakse välja kaks vahefinišit, milles antakse preemiasekundeid kolmele paremale vastavalt 3, 2 ja 1  ning lõpufinišis vastavalt 10, 6 ja 4.

Viimane etapp toimub tagaajamissõiduna 32 km pikkusel ringil, eraldistardi ratas ei ole lubatud. Stardijärjekord korraldatakse vastavalt proloogi ja esimese etapi tulemustele (protokollis esimene stardib esimesena, teised vastavalt eelneva etapi järgsetele ajavahedele. Kaasvõistlejate vaheline tuulessõit on lubatud).

Üldparemusjärjestuse liider kannab tuuril liidrisärki.

 7. Ajalimiidid

Ühisstardist sõidetaval etapil on ajalimiit 25% võitja ajast. Kohtunike kogul on õigus ajalimiiti muuta sõltuvalt ilmastikuoludest ja pärast korraldajatega konsulteerimist.

8. Tehniline abi

Võistlejate tehnilise abi kindlustab võistleja klubi. Tehniliste abide järjekorranumbrid väljastatakse vastavalt individuaalsele paremusjärjekorrale. EJL klubide esindajatel palun kaasa võtta EJL sagedusele häälestatud raadiosaatjad. Võistlusel katkestajad toimetab sihtkohta vajadusel lõpubuss.

9. Stardijärjekord proloogil

Proloogi võistlejate stardijärjekorra loosib kohtunike kogu eelregistreerimise järel. Võistlejate stardiintervall on 1 minut.

10. Autasustamine

Kokkuvõttes autasustatakse iga vanuseklassi kolme paremat EJL meistrivõistluste medalite ning diplomitega. Autasustamine toimub 07. juulil kell 14.00 võistluskeskuses.

11. Ohutus rajal

Võistleja kannab spordiüritusel KIIVRIT, järgib liikluseeskirju ning liikluskorraldajate märguandeid. Registreerumisel võistlusele kinnitab iga osavõtja, et on tutvunud käesoleva juhendiga ning nõustub selles toodud tingimustega. Iga osavõtja vastutab ise oma tervisliku seisundi ja sportliku ettevalmistuse eest ning osaleb võistlusel täielikult omal riisikol.
Sportlane vastutab ise enda ohutuse ja temast tuleneva võimaliku ohu eest kaasvõistlejatele.

12. Karistused

Karistused kohaldatakse UCI võistlusmäärustest kohtunike kogu otsusel.

Juhendis kajastamata küsimused lahendab korralduskomitee ja kohtunikekogu.

13. Võistlustulemused

Võistlustulemused avaldatakse  EJL kodulehel www.ejl.ee ja JK Paralepa kodulehel www.paralepa.ee.

14. Info

JK Paralepa kontakt Andrus Tammistu, tel 56492010, e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Võistluste direktor: Jaanus Nõmmisto, tel. 50 65041, e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Peakohtunik: Rein Solnask, tel. 56 471675, e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Peasekretär: Evelin Idarand, tel. 53 60